Kategoriler
Basın İlan Bürosu

Sınavla Personel Alımı İlanı

Kamu kurumlarının bünyesinde istihdam etmek amacıyla organize edeceği sınavla personel alımına ilişkin, sınav tarihini, hangi pozisyonlarda personel alımı yapılacağının belirtildiği, personelde aranılan niteliklerin ve sınav değerlendirme sistemi hakkında bilgilerin yer aldığı duyuru ilanlarıdır.

Personel alım ilanları sınav usulü olabildiği gibi kurumun belirleyeceği kriterlere uygun adaylara sınavsız olarak alımın yapılacağını duyurmak amacıyla da olabilir.

İlanın renkli, siyah/beyaz, Türkiye ve Bölgesel olarak yayınlanması, sayfa üzerinde kaplayacağı alanı üzerinden fiyatlandırma yapılır. Kurumun mevzuatına göre tirajı en yüksek gazetelerde yayınlanabileceği gibi ekonomik rakamlı gazetelerde de yayınlanabilmektedir.

İlan metni büromuza ulaştıktan sonra, tasarım çalışması yapılarak kontrol edilmesi için ilan veren kuruma istenen gazetelerin fiyatları ile birlikte gönderilir.

Genellikle Türkiye Baskısı olarak yayınlandığından ilan yayın onayının 2 gün önceden gönderilmesi önem taşımaktadır. Büromuz haftanın yedi günü hizmet vermektedir.